Hokeiści Unii Oświęcim rozegrali kolejne kapitalne spotkanie w ramach Hokejowej Ligi Mistrzów i na własnym lodowisku rozbili 4:1 Straubing Tigers! Dzisiejszy rywale mistrzów Polski to jedna z najlepszy ekip naszego zachodniego sąsiada z Niemiec, ta wygrana znacząco przybliża Unię do zagrania w fazie play-off!

Unia Oświęcim która jest kopciuszkiem w tegorocznej Lidze Mistrzów pokonała dużo silniejszy i bogatszy klub z Niemiec. Podopieczni Niki Zupancicia pokazali ogromną wolę walki i charakter dzięki czemu zdobyli aż cztery bramki i znacząco przybliżyli się do awansu do najlepszej szesnastki która zagra w fazie play-off! Zawodnicy Unii od samego początku spotkania harowali w defensywie by jak najdalej oddalać zagrożenie od własnej bramki. Piersi gola w tym spotkaniu zdobyli gospodarze którzy wyszli na prowadzenie po golu w 11 minucie szwedzkiego obrońcy Carla Ackereda. Po pierwszej tercji mistrzowie Polski schodzili z jedno bramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron szybko doszło do wyrównania dla ekipy z Niemiec, strzelcem gola został Elis Hede. Strata gola nie podłamała jednak graczy Unii którzy poszli za ciosem i ponownie rozegrali dobrą tercję którą ponownie wygrali zdobywając dwie bramki. Strzelcami bramek byli kapitan drużyny Krystian Dziubiński oraz Szwed Daniel Olsson Trkulja wprawiając w euforię miejscową publiczność z Oświęcimia!

Trzecia ostatnia tercja wydawała się, że będzie najtrudniejsza i grą na przetrwanie jednak kapitalne interwencje bramkarza oraz gra obronna całej drużyny poskutkowały czystym kontem ekipy z Oświęcimia a gola na pustą bramkę w ostatniej akcji meczu zdobył Fin Henry Karjalainen. Ogromne brawa dla ekipy mistrzów Polski która znakomicie reprezentuje nas rodzimy hokej na arenie międzynarodowej i to prawdopodobnie nie będzie koniec tej pięknej przygody. Ekipa z Bawarii natomiast musi przełknąć gorycz porażki od ekipy z Małopolski!

Unia Oświęcim – Straubing Tigers: 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

11′ Ackered, 30′ Dziubiński, 40′ Olsson-Trkulja, 60′ Karjalainen – 22′ Hede