Reprezentant Polski Krzysztof Maciaś podczas nocnego występu w rozgrywkach WHL zdobył gola i asystę dla Prince Albert Raider. To najlepszy występ Polaka w sezonie!

Krzysztof Maciaś jest jednym z naszych największych hokejowych talentów. Młody napastnik reprezentacji Polski od tego roku występuje w rozgrywkach WHL, czyli najlepszej juniorskiej hokejowej lidze w Kanadzie i jednej z najlepszych na świecie. Polak dzięki dobrym występom na spore szanse na zakwalifikowanie się do draftu, dającego nadzieję na występy w NHL.

Drużyna Polaka, Prince Albert Raider, wygrała na wyjeździe 4-1 z Regina Pats. Reprezentant zaczął punktowanie w tym spotkaniu od 19 minuty. Nasz rodak zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla swojego zespołu. Maciaś podał krążek do Sloana Stanicka, który dał prowadzenie ekipie Prince Albert Raider. Maciaś zdobył również bramkę dla swojej drużyny, nasz reprezentant ustalił wynik spotkania w 59 minucie. Polak wykorzystał fakt, że gospodarze grali już bez bramkarza w celu odrobienia strat. Polski hokeista strzelił bramkę na 4:1. To ósme trafienie Maciasia w rozgrywkach WHL.

Krzysztof Maciaś po 14 kolejkach ligi WHL ma na koncie 8 bramek oraz 3 asysty. Reprezentant Polski jest drugim strzelcem Prince Albert Raider. Liczymy na kolejne wspaniałe spotkania w wykonaniu naszego rodaka w Kanadzie.