Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie wygrała turniej o Puchar Niepodległości. Nasza hokejowa kadra wygrała towarzyską imprezę w Sosnowcu z kompletem zwycięstw!

Nasi hokeiści w Sosnowcu byli po prostu najsilniejsi. Pokonali dziś Litwinów, a wcześniej Łotwę U20 oraz Estończyków. Polacy z kompletem zwycięstw i w lekko odmłodzonym składzie szykują formę do majowych Mistrzostw Świata Elity w Czechach.

Polska – Litwa:

Dziś Polacy pokonali wysoko Litwinów (5:1), ale mogli spokojnie jeszcze wyżej. Pierwsza tercja to całkowita dominacja naszej kadry, ale mimo sporej przewagi tylko raz przełamaliśmy obronę Litwinów. Jedyną bramkę w pierwszej części spotkania zdobył Igor Smal, dla którego było to debiutanckie trafienie w biało-czerwonych barwach. Polacy mogli wyżej wygrać tę tercję, ale nie wykorzystali dwóch gier w przewadze.

Litwini doprowadzili do remisu grając w osłabieniu! Paulius Gintautas zmylił naszą obronę i sprytnym strzałem pokonał Macieja Miarkę. Polacy ponownie objęli prowadzenie pod koniec drugiej tercji, dzięki bramce Alana Łyszczarczyka. Napastnik GKS-u Tychy popisał się pięknym uderzeniem z lewej strony lodowiska.

Trzecia tercja tego spotkania to dalej była dominacja Polaków, natomiast już nie tylko efektowna, ale i efektywna. Nasi zawodnicy dorzucili sąsiadom jeszcze trzy trafienia. Gola na 3:1 zdobył kolejny napastnik tyskiej drużyny, Bartłomiej Jeziorski. Dzieło zniszczenia dokonało się w 52 minucie spotkania, Litwini grający w podwójnym osłabieniu w odstępie niecałych 30-sekund stracili dwie bramki. Najpierw dublet ustrzelił bardzo dobrze dziś grający Alan Łyszczarczyk, a następnie wynik spotkania ustalił Jakub Bukowski.

Polacy z kompletem wygranych wygrali turniej w Sosnowcu, natomiast nasi dzisiejsi rywale nie będą mieli dobrych wspomnień, gdyż zanotowali aż trzy porażki. Najskuteczniejszymi naszymi zawodnikami w turnieju byli Alan Łyszczarczyk i Bartłomiej Jeziorski. Obaj napastnicy GKS-u Tychy strzelili po 4 gole.

Pozostałe wyniki Polaków w Sosnowcu:

Polska – Łotwa U20: 5:1 (Jeziorski, Dronia, Jeziorski, Ciura, Łyszczarczyk – Stradnieks)

Polska – Estonia: 7:3 (Ciura, Wanat, Jeziorski, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk, Krężelok – Rooba, Arrak, Lovkov)