To były biało-czerwone mistrzostwa na polskiej ziemi! Zarówno męska, jak i żeńska reprezentacja Polski wywalczyła w Wałczu tytuł Mistrza Europy w odmianie pięcioosobowej hokeja na trawie. Co więcej, w Zagrzebie złoty medal u-16 zdobyły Panie, a Panowie zakończyli turniej z brązowym krążkiem!

Złoto zostaje w Polsce!

Najlepiej jak mogły, zakończyły się dla nas Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie w odmianie pięcioosobowej rozgrywane na polskiej ziemi, a dokładniej w Wałczu. Reprezentantki Polski mierzyły się w wielkim finale turnieju z Ukrainkami. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i ciekawie. Regulaminowy czas gry nie wyłonił zwycięzcy (4:4), a o wszystkim zadecydować musiały karne zagrywki. W nich to Polki okazały się zdecydowanie lepsze, wygrywając 2:0, tym samym wywalczyły ZŁOTY MEDAL MISTRZOSTW STAREGO KONTYNENTU!

Mistrzami Europy została także nasza męska kadra, która również w meczu finałowym mierzyła się z Ukrainą. Polacy okazali się o jedno trafienie lepsi, triumfując finalnie 3:2. Bramki zdobywali Jacek Kurowski, Eryk Bembenek i Jakub Hołosyniuk.

Medale młodzieżowych kadr!

W Zagrzebiu również zakończyły się zmagania o tytuł najlepszej ekipy w Europie do 16 roku życia. W meczu o trzecie miejsce Polacy po bramkostrzelnym pojedynku pokonali swoich rówieśników z Ukrainy – 7:6, zdobywając brązowy medal.

Biało-Czerwone z kolei wywalczyły złoty krążek Mistrzostw Starego Kontynentu. Polki podobnie jak Polacy mierzyły się z Ukrainkami. Pojedynek był wyrównany, lecz jedną bramkę więcej zdobyły nasze Panie, zwyciężając ostatecznie 5:4. Co więcej, zakwalifikowały się również na Igrzyska Młodzieżowe.