Biało-Czerwone w dniach 28 czerwca – 1 lipca w Wałczu rywalizowały w Mistrzostwach Europy w hokeju 5-osobowym na trawie. Reprezentantki Polski przez cały turniej prezentowały się znakomicie i wywalczyły tytuł wicemistrzyń Starego Kontynentu, ulegając w finale Holenderkom (3:7).

Podopieczne Norberta Nederlofa zaczęły walkę o tytuł od okazałego zwycięstwa nad Gruzinkami, które pokonały aż 27:1! Na zakończenie dnia zmierzyły się ze Szwajcarkami. Tym razem o zwycięstwa nie było aż tak łatwo. Mimo wszystko udało się dopisać do dorobku drugi komplet punktów, zwyciężając 5:2. W dwóch ostatnich spotkaniach grupowych Polki nadal nie miały sobie równych. Najpierw pokonały Walijki (7:1), a następnie Turczynki (6:2). Tym samym zakończyły fazę grupową na 1.miejscu bez porażki oraz z bilansem bramkowym 39:6.

Tylko cztery drużyny uzyskały awans do fazy pucharowej. W spotkaniu o wielki finał Mistrzostw Świata Biało-Czerwone zmierzyły się z Ukrainkami. Od samego początku obie ekipy były niezwykle groźne, a mecz był wyrównany do ostatniego gwizdka. Koniec końców, o jedną bramkę lepsze okazały się Polki, zwyciężając 3:2.

O złoty medal reprezentantki Polski powalczyły z Holenderkami. Niestety to nasze przeciwniczki były lepsze i skuteczniejsze, systematycznie z minuty na minutę powiększając przewagę na boisku. Ostatecznie zwyciężyły 7:3 i wywalczyły tytuł Mistrzyń Europy. Polki za to zostały drugą drużyną Mistrzostw Starego Kontynentu, znajdując swojego pogromcę dopiero w wielkim finale. Najlepszą zawodniczką całego turnieju została Amelia Katerla.