W rewanżowym meczu 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, Legia Warszawa podjęła u siebie duński Broendby.

W pierwszym spotkaniu, w którym górą byli Wojskowi (3:2) bramki zdobyli: Tomas Pekhart, Luquinhas i Ryoya Morishita.

– W czwartek spodziewam się wyrównanej rywalizacji, bo to przeciwnicy godni siebie. Myślę, że przed pierwszym spotkaniem większość osób wskazywało Brondby jako głównego faworyta dwumeczu, ze względu na wszystkie liczby i statystyki, wartość drużyny, długość budowanego projektu. Fakt jest taki, że wygraliśmy w Danii i pewnie to trochę odwróciliśmy – mówił na konferencji prasowej trener gospodarzy Goncalo Feio.

Od początku spotkania było wiadomo, że goście będą robić wszystko, żeby szybko dotrzeć do bramki rywali. Pokazały to strzały z dystansu, a zwłaszcza ten oddany przez Yuito Suzuki, po którym piłka przeleciała tuż obok słupka bramki legionistów.

Następnie Daniel Wass próbował swoich sił z rzutu wolnego, ale na posterunku był Kacper Tobiasz.

W 37. minucie Sergio Barcia zagrał ręką we własnym polu karnym i po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Daniel Wass uderzając w sam środek bramki.

Legioniści zdołali wyrównać w doliczonym czasie pierwszej połowy po dośrodkowaniu Rubena Vinagre z rzutu wolnego. Wtedy to Radovan Pankov strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

W drugie połowie spotkania zespół z Danii walczył nieco ostrzej w polu karnym stwarzając poważne zagrożenie. Legia natomiast ustawiła linię obrony trochę wyżej, a przytomniej na środku grał także Claude Goncalves.

Na boisko wszedł Ryoya Morishity, który mógł rozstrzygnąć losy meczu, ale zmarnował dwie obiecujące okazje.

W dwumeczu Legia wygrała z Broendby IF 4:3 i w czwartej rundzie Ligi Konferencji Europy zmierzy się z FK Auda Kekava (Łotwa) lub FC Drita (Kosowo).

Legia Warszawa – Broendby IF 1:1 (1:1)
0:1 – Daniel Wass (k.) 38′
1:1 – Radovan Pankov 45+3′

Składy:

Legia: Kacper Tobiasz – Radovan Pankov, Rafał Augustyniak, Sergio Barcia (76′ Steve Kapuadi(, Paweł Wszołek, Bartosz Kapustka, Claude Goncalves, Ruben Vinagre, Luquinhas (88′ Ryoya Morishita), Marc Gual (76′ Migouel Alfarela), Tomas Pekhart (60′ Blaz Kramer).