Licznik odwiedzin: 311611

Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP 1000 w Szanghaju pokonał Andrieja Rubleva po trzysetowym pojedynku 6:3, 3:6, 7:6. Jest to jego drugie zwycięstwo w Mastersie w karierze!

Po dość pewnym zwycięstwie w półfinale z Sebastianem Kordą, o czym pisaliśmy TUTAJ, dziś w finale Hubert Hurkacz przystąpił do starcia z Rosjaninem Andriejem Rublevem. Był to pierwszy finał Hurkacza w turnieju tej rangi w tym sezonie. Rublev w półfinale pokonał Bułgara Grigora Dimitrova.

W pierwszym secie Hubert zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję. Polak pewnie wygrywał swoje podania, a w zaciętym 6 gemie udało mu się przełamać Rubleva, co okazało się kluczowe w dalszym przebiegu partii. Biało-Czerwony prowadził 4:2 i pozostało mi skupić się na własnym serwisie. Hurkacz nie dawał rywalowi szans przy własnym podaniu, wygrał seta 6:3 i postawił pierwszy krok w stronę zwycięstwa w całym turnieju.

W drugiej partii z kolei Rublev szybko wyszedł na prowadzenie 3:0 i tej przewagi już nie oddał. Hubert po przegraniu podania w 2 gemie musiał odrobić stratę przełamania, ale Rosjanin mu na to nie pozwolił, grając bardzo pewnie.

Do rozstrzygnięcia losów meczu był potrzebny trzeci set. Po wyrównanej walce i braku przełamań (mimo piłki meczowej dla Polaka) doszło do tie-breaka. W nim ostatecznie chłodną głowę zachował Hubert Hurkacz, który odrobił straty z wyniku 2:5, broniąc też piłki meczowej i pokonał Rubleva w tie-breaku 10:8.