Najlepszy polski tenisista pokonał w dwóch setach Serba Mimoira Kecmanovica 2:1 (5:7, 6:3, 6:0). W 1/8 zmierzy się z obecnym numer jeden rankingu Carlosem Alcarazem lub Benem Sheltonem.

Pierwszy set zmierzał w stronę tie breaka. Panowie pewnie wygrywali swoje podania. Niestety, w najgorszym dla siebie momencie, Hubert został przełamany (5:5) i rywal od tej chwili miał już autostradę do wygranej. Pomimo 15 zaserwowanych asów, to Serb był bliżej do zakończenia spotkania.

Druga partia powędrowała na konto wrocławianina. Wykorzystał break pointa przy stanie 3:5 i już chwilę potem serwował po wygraną. Obronił się przed przełamaniem i stan rywalizacji został wyrównany na 1:1.

Ostatni set został zdominowany przez Huberta i po raz pierwszy od trzech lat nie pozwolił wygrać rywalowi ani jednego gema. Polakowi wystarczyły zaledwie 23 minuty, aby domknąć spotkanie. Dominował na korcie i poprawił jakość swojej gry, dzięki czemu czeka już na rywala w trzeciej rundzie.

Początek spotkania nie wyglądał najlepiej, ale postawa Polaka napawa optymizmem, szczególnie po tym co pokazał w końcówce.

Jeszcze dzisiaj Hubert powalczy w parze z utytułowanym Chorwatem – Mate Pavicem o ćwierćfinał debla. Nie będzie to łatwa przeprawa, gdyż na ich drodze do zwycięstwa stanie lider i wicelider rankingu deblistów – Wesley Koolhof oraz Neal Skupski