Dobra passa Huberta trwa. Nie licząc wpadki w Tokio, nasz zawodnik w końcówce sezonu spisuje się naprawdę dobrze, dzięki czemu ma szansę zakwalifikować się do ATP Finals w Turynie, ale do tego jeszcze długa droga. Na razie Hubert musi się skupić na dobrym występie w Szwajcarii, co wychodzi mu bardzo dobrze. Bez straty seta do tej pory w Bazylei. Dzisiaj ekspresowo rozprawił się z Niemcem, finalistą Masters 1000 w Madrycie, Janem Lennardem Struffem – 2:0 (6:1 6:4).

Polak przeszedł jak sztorm przez pierwszego seta. Niemiec wygrał zaledwie jednego gema przy serwisie Polaka, na samym początku. Mogło to dawać jeszcze nadzieję na wyrównany pojedynek, ale od momentu 3:1 Hubert ekspresowo zdobywał kolejne punkty i w zaledwie 26 minut zameldował się z wygranym setem na swoim koncie.

Break point w pierwszym gemie i od razu przełamanie na koncie Huberta w drugiej partii, ale tym razem nie było takiej dominacji ze strony Polaka. Jan pomimo bycia w niekorzystnej sytuacji podniósł swój poziom gry i grał agresywniej i lepiej returnował, ale na nic to się zdało. Hurkacz wykazywał się skuteczną defensywą, wychodząc obronną ręką z bardzo trudnych sytuacji. Na koniec przypieczętował swoje zwycięstwo świetnym gemem serwisowym. Hubert po raz pierwszy w karierze wygrywa z Niemcem i po raz pierwszy melduje się w ćwierćfinale w Szwajcarii!

W następnej rundzie czeka go pojedynek z Australijczykiem Alexem De Minourem lub Holendrem Tallonem Griekspoorem.

Z innych dobrych wiadomości z naszego tenisowego podwórka:

– Katarzyna Kawa wygrała swój pierwszy mecz we Francji, pokonując zawodniczkę gospodarzy.

– Magdalena Fręch melduje się w drugiej rundzie W100 w Hiszpanii. Polka rozstawiona z dwójką, z małymi problemami, ale wygrała 2:1.

– Daniel Michalski zagra w ćwierćfinale we Włoszech.

– Martyna Kubka pokonała rozstawioną z “6” zawodniczkę gospodarzy i przechodzi do 1/8 turnieju w Instanbule.

Więcej informacji o tenisie znajdzie się w naszym  podsumowaniu dnia.