Świątek rozpoczęła przygodę z Wimbledonem od pojedynku z 34. w rankingu WTA Chinką Lin Zhu.

Pierwszy set rozgrywał się w dużej mierze pod kontrolą Igi, która szybko dwukrotnie przełamała rywalkę. W końcówce Chinka zaczęła pokazywać lepszy tenis, lecz to wystarczyło na wygranie tylko jednego gema. Ostatecznie ta partia zakończyła się gładkim zwycięstwem Polki 6:1.

Początek drugiej partii był wyrównany. Obie panie wygrały po gemie przy swoich pierwszych zagrywkach. Później mogliśmy obserwować trzy przełamania z rzędu. W końcu to Świątek potwierdziła jedno z nich i było 4:2. Po krótkiej przerwie, spowodowanej koniecznością zasłonięcia dachu ze względu na deszcz, który pojawił się nad kortami, gemy wygrywała już tylko Iga i 2. partia skończyła się wynikiem 6:3.

Iga Świątek vs Zhu Lin 2:0 (6:1, 6:3)

W 2. rundzie Polka zmierzy się ze zwyciężczynią pary Martina Trevisan vs Sara Sorribes Tormo.