Za nami drugie spotkanie z udziałem Natalii Bajor na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich. Po bardzo wyrównanym pojedynku Polka ostatecznie zwyciężyła z Portugalką Fu Yu 2:4 (11:7, 11:8, 15:17, 4:11, 7:11, 12:10, 11:8) i awansowała do 1/8 finału.

Pierwsze dwa sety miały podobny przebieg. Polka kontrolowała grę i po kilku minutach zwyciężyła pierwszą, a następnie drugą odsłonę.

Trzeci set był niezwykle emocjonujący. O wygraną w tej części meczu zadecydowała gra na przewagi. Obie zawodniczki miały kilka okazji by przypieczętować zwycięstwo w partii, jednak wówczas za każdym razem im się to nie udawało. Ostatecznie jednak przy stanie 16:15 dla Portugalki, Polka nie była w stanie odpowiedzieć punktem ulegając przeciwniczce i tym samym jej rywalką złapała kontakt.

Czwarta odsłona była do zapomnienia dla naszej reprezentantki. Trwała bardzo krótko, bowiem Portugalka pokazała wyższość i pewnie zwyciężyła deklasując Polkę. Piąta parta również padła łupem Portugalki. Szósty set był ponownie wyrównany. Walka o zwycięstwo toczyła się punkt za punkt. Tym razem jednak lepsza była nasza zawodniczka, zatem o losach meczu zadecydował siódma partia, w której również nie brakowało emocji. Nie był to łatwy pojedynek, jednak ostatecznie Polka zwyciężyła w ostatniej odsłonie, a zarazem w całym spotkaniu.

W 1/8 finału Natalia Bajor zmierzy się z zawodniczką z Tajwanu – Cheng I-Ching. Spotkanie zostanie rozegrane jutro o godzinie 15.