Reprezentantki Polski w siatkówce w swoim drugim grupowym spotkaniu na Igrzyskach Olimpijskich gładko i pewnie pokonały Kenijki 3:0, dzięki czemu mają już zagwarantowany awans do fazy pucharowej. Na zakończenie zmagań w grupie zmierzą się z Brazylijkami

W drugim grupowym spotkaniu turnieju siatkarek na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu reprezentantki Polski podejmowały Kenijki, które w światowym rankingu są sklasyfikowane na 20. pozycji.

Zgodnie z oczekiwaniami Polki dominowały na boisku, choć początek premierowego seta ku  zdziwieniu był wyrównany. Kenijki do wyniku 6:7 grały punkt za punkt. Od tego momentu Biało-Czerwone seriami powiększały swoją przewagę, bardzo szybko odskakując na sześć oczek – 12:6. Następnie, w końcowych fragmentach pierwszej części rywalizacji Polki uciekły nawet na dystans dwucyfrowy, wygrywając ostatecznie 25:14.

Druga osłona rywalizacji w Paryżu była kopią pierwszej. Zawodniczki z Afryki grały punkt za punkt do stanu 5:4. Później z każdą kolejną akcją Polki zaczynały odjeżdżać, bardzo szybko uciekając na sześć oczek – 12:6. W dalszych fragmentach seta Polki musiały się jednak trochę napracować, bowiem Kenijki dzielnie się broniły, przez co tym razem przegrały “tylko” ośmioma punktami, a nie jedenastoma – 17:25.

Dominacja od pierwszej akcji — tak w skrócie można określić trzeciego seta, który Polki rozpoczęły od serii 7:1. Kenijki jednak po raz kolejny pokazały charakter, dochodząc Biało-Czerwone na dystans zaledwie dwóch oczek – 8:6. Od tego stanu ponownie inicjatywę przejęły reprezentantki Polski, zamykając całe spotkanie w zaledwie trzech osłonach – 25:15 (3:0), tym samym zapewniając sobie wyjście z grupy, co oznacza grę w fazie pucharowej.