Na zakończenie fazy grupowej turnieju siatkarek na Igrzyskach Olimpijskich reprezentantki Polski uległy Brazylijkom 0:3 (21:25, 36:38, 14:25). Polki zajmują zatem drugie miejsce i w ćwierćfinale zmierzą się z Amerykankami.

Na zakończenie fazy grupowej turnieju siatkarek na Igrzyskach Olimpijskich reprezentantki Polski zmierzyły się z Brazylijkami, które nie straciły jeszcze ani jednego seta, pokonując 3:0 Japonki oraz Kenijki. Był to zatem mecz o pierwsze miejsce, bowiem Polki również były już pewne awansu, po tym jak nasze Panie pokonały Japonię 3:1 oraz Kenię 3:0.

Początek premierowego seta należał do Polek, które wyszły nawet na trzypunktowe prowadzenie – 6:3. Od tego momentu jednak Brazylijki wrzuciły wyższy bieg, odrabiając straty. Ich seria pozwoliła im uzyskać przewagę – 9:7. Po tym mecz się wyrównał, a obie reprezentacje grały punkt za punkt. Od stanu 13:13 zawodniczki z Ameryki Południowej po raz kolejny zanotowały serię 4:0, co ustawiło końcówkę seta, który niestety Biało-Czerwone próbowały jeszcze wrócić do gry. Mimo to przegrały 21:25.

W drugim secie od początku optyczną przewagę miały Brazylijki, które z każdą kolejną akcją powiększały swoje prowadzenie, wynoszące na półmetku cztery punkty – 12:10. Polki doszły do rywalek – 11:12, lecz bardzo szybko zawodniczki w żółtych koszulkach zdobyły kolejne trzy oczka z rzędu. Dalsza część seta toczyła się już pod dyktando Brazylijek, które wydawało się, że domkną drugiego seta. Polki jednak odwróciły losy, notując serię 6:0, co zmieniło wynik z 19:24 na 25:24. Po bardzo długiej grze na przewagi ostatecznie to nasze rywalki okazały się lepsze. Co ciekawe, obie drużyny zdobyły łącznie w tym secie aż 74 punkty!

Niestety. Od samego początku nie układał się dla nas trzeci set. Brazylijki bardzo szybko uciekły na cztery punkty – 6:2. Polki doprowadziły do stanu 8:6, lecz wtedy kolejną imponującą serią popisały się reprezentantki Brazylii, przez co znowu zbudowały dość bezpieczną zaliczkę – 12:6. Pomimo kilku zrywów nie udało się już dogonić bardzo dobrze grające rywalki, które zamknęły spotkanie w zaledwie trzech setach, wygrywając grupę. Ostatnią partię wygrały aż 25:13.

My natomiast zajmujemy drugie miejsce co daje nam pojedynek z Amerykankami w walce o półfinał turnieju