Elżbieta Wójcik w 1/8 finału turnieju bokserskiego w kat. 75 kg. mierzyła się z 27- letnią Irlandką Aoife O’Rourke. Walka była bardzo wyrównana, ale Polka wyszarpała zwycięstwo w ostatniej rundzie i awansowała do 1/4 finału tym samym będzie walczyć o medal.

Początek pierwszej rundy był bardzo agresywny. Obie zawodniczki ruszyły do ataku i próbowały zdobyć dominację nad rywalką. Wójcik dobrze unikała ciosów Irlandki. W ostatniej minucie Polka popełniła błąd i dostała karę, która skutkowała punktem ujemnym. Niestety pierwszą rundę przegrała 2:3.

W drugiej rundzie Wójcik musiała odrabiać straty — Irlandka dobrze czytała ruchy Polki i nie dawała jej przejąć inicjatywy. Walka przerodziła się w szarpaninę, która wymagała od zawodniczek dużego pokładu energii. Ostatecznie to Polka zdołała wygrać drugą rundę 3:2.

Końcowa runda zaczęła się znakomitym długim lewym ciosem Wójcik, który przyćmił lekko Irlandkę. Polka musiała uważać na ostrzeżenia, które mogły zamienić się w kare. Zawodniczki w ostatniej minucie opadły z sił — w dużej mierze wynik tego pojedynku mógł zależeć od dyspozycji fizycznej właśnie w tej końcówce. Znakomicie Wójcik zakończyła trzecią rundę prawym sierpowym. Koniec końców decyzją sędziów zwyciężyła nasza reprezentantka!