Anna Maliszewska i Natalia Dominiak zajęły kolejno 11 i 13 miejsce w półfinale B, co nie dało reprezentantkom Polski awansu do finału olimpijskiego w pięcioboju nowoczesnym.

W czwartkowej szermierczej rundzie rankingowej naszym reprezentantkom nie poszło zbyt dobrze. Ania Maliszewska zgromadziła 205 punktów, a Natalia Dominiak 195 punktów. Dzisiaj zawodniczki wystartowały w półfinale B, by zawalczyć o awans do finału olimpijskiego. Pierwszą konkurencją, z którą zmierzyły się w sobotę pięcioboistki była jazda konna. Naprawdę udany przejazd zaliczyła Anna Maliszewska. Veloce de Riverland, na którym Ania jechała strącił belkę na ostatniej przeszkodzie, więc Polka zakończyła tę konkurencję z dorobkiem 293 punktów. Gorzej poszło Natalii Dominiak, w pewnym momencie koń odmówił jej posłuszeństwa za co została ukarana punktami karnymi. Doliczając błędy na przeszkodach, reprezentantka Polski zgromadziła w jeździe konnej 286 punktów.

Słabo naszym zawodniczkom poszło w rundzie bonusowej szermierki. Polki nie wygrały żadnej walki, więc nie dodały dodatkowych punktów do swojego dorobku. Lepiej reprezentantkom Polski poszło w pływaniu. Natalia Dominiak z czasem 2:16.84 zajęła 8 miejsce, a Anna Maliszewska znalazła się dwa oczka niżej, osiągając czas 2:18.56.

Przed biegiem ze strzelaniem nasze pięcioboistki traciły dość sporo punktów do czołówki. W szczególnie trudnej pozycji była Natalia Dominiak, która była 15 ze stratą 1:17. Z trzynastej pozycji wyruszyła Ania Maliszewska, która traciła do liderki 1:04. Do finału wchodziło dziewięć najlepszych zawodniczek z każdego półfinału. Niestety Polki nie zdołały odrobić straty do rywalek. Ostatecznie Maliszewska zajęła 11 pozycję, a Dominiak 13 i nie awansowały do finału olimpijskiego.

Jeszcze dzisiaj w finale mężczyzn wystąpi nasz pięcioboista, Łukasz Gutkowski. Polak bardzo dobrze zaprezentował się w półfinale, więc trzymajmy kciuki za jeszcze lepszy wynik w olimpijskim finale.