Iga Świątek po porażce w półfinale turnieju tenisowego z Chinką Qinwen Zheng 2:6, 5:7 dziś walczyła o brązowy medal z Anną Karoliną Schmiedlovą, z którą zwyciężyła 6:2, 6:1. Marzenie o złotym medalu niestety się nie spełniło jednak brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich to wielki sukces naszej rodaczki!

Iga Świątek 2:0 Anna Karolina Schmiedlova  (6:2, 6:1)

Polka zaczęła mecz od własnego serwu — wygrywając pierwszy gem 40:30. Przy serwie rywalki wkradły się błędy — przerzucone piłki czy uderzenia w siatkę. Iga musiała szybko zareagować i poprawić grę, aby przełamać Słowenkę i mieć kontrolę nad pojedynkiem. Drugi gem należał do rywalki 30:40 (1:1). Niestety przeciwniczka zdołała przełamać Igę, nie grając jakoś rewelacyjnie. Świątek po prostu popełniała karygodne błędy. W kolejnym gemie to Iga przełamała rywalkę i wyrównała 2:2. Zdecydowanie było to nie tylko przełamanie rywalki, ale także gry Igi, która teraz wyglądała fenomenalnie. W końcu wszystko wychodziło, a sama Iga nabierała rozpędu, grając coraz swobodniej. Tym samym zwyciężyła pierwszy set 6:2.

Drugi set zaczął się bardzo dobrze w wykonaniu Polki, która kontynuowała dobrą passę gry i szybko wygrywała gem po gemie 3:1. Słowenka zaczęła popełniać błędy, które powiększały przewagę Igi 4:1. Przy stanie 5:1 Polka miała serwis i zwycięstwo na wyciągnięcie rąk. I tak też się stało — Iga Świątek zwyciężyła drugi set 6:1 oraz cały mecz 2:0. Zrobiła to! Zdobyła medal na Igrzyskach Olimpijskich!