Katarzyna Węgrzyn pokonała reprezentantkę Malediw Fathimath Ali 4:0 (11:5, 11:5, 11:2, 11:8) i przeszła eliminacje w tenisie stołowym. Całe spotkanie było rozgrywane pod dyktando aktualnej Mistrzyni Polski, która była bardzo skuteczna przy swoich serwisach, przegrywając w sumie w pierwszych trzech setach zaledwie sześć punktów w tym elemencie. Sety były rozgrywane dość szybko, bowiem żaden nie trwał dłużej niż 7 minut. Reprezentantka Polski awansowała do 1/32 finału turnieju olimpijskiego, w której zmierzy się ze Szwedką Lindą Bergstroem.

Jutro swój pierwszy mecz rozegra Miłosz Redzimski, którego rywalem będzie Egipcjanin El-Beiali, a w poniedziałek Natalia Bajor rozegra spotkanie z reprezentantką Tajlandii, Suthasini Sawettabut.