Za nami kolejna wieczorna sesja lekkoatletyczna, w której Klaudia Kazimierska  awansowała do wielkiego finału, a Weronika Lizakowska ustanowiła nowy rekord Polski!
Siedmiobój:

W pierwszej konkurencji siedmioboju, Adrianna Sułek-Szubert uzyskała jeden z lepszych wyników w karierze. Bieg na 100 metrów przez płotki pokonała w czasie 13,32 s.

Niestety skok wzwyż wyniósł 1,77 m. i po dwóch konkurencjach nasza reprezentantka sklasyfikowana została na dziesiątym miejscu.

W pierwszej próbie pchnięcia kulą, pchając na 13,94 uzyskała najlepszy wynik w sezonie. Drugą i trzecią próbę niestety spaliła i zajęła 12. lokatę z 790 punktami na koncie, które pozwoliły jej awansować na 9. miejsce w ogólnej klasyfikacji siedmioboju (2808 pkt).

Biało-Czerwona rewelacyjnie spisała się w biegu na 200 m. który wygrała z czasem 24,20s. Był on dziesiątym wynikiem wśród wieloboistek. I tak po pierwszym dniu siedmioboju, Ada zajmuje 8. lokatę.

Bieg na 1500 metrów kobiet:

W pierwszym półfinale biegu na 1500 metrów kobiet, trenująca w Stanach Zjednoczonych Klaudia Kazimierska wynikiem 4:00,21 s pobiła rekord życiowy i awansowała do olimpijskiego finału!

Weronika Lizakowska uzyskując czas 3:57.31, poprawiła swój czas o sześć sekund i pobiła rekord Polski. Ten wynik dał naszej reprezentantce 7. miejsce, które niestety nie otwierało drzwi do finału. Zabrakło jednego miejsca…  Dotychczasowy rekord kraju należał do Lidii Chojeckiej i wynosił 3:59,22.