Polska kajakarka, Klaudia Zwolińska zdobyła pierwszy medal w Paryżu dla Polski! Polka została wicemistrzynią olimpijską! Niesamowity sukces Biało-Czerwonej!

17:45 – na tę godzinę czekaliśmy dziś najbardziej. Oznaczała ona bowiem rozpoczęcie finału w pierwszej konkurencji kajakarstwa górskiego – K1 kobiet. W gronie 12 finalistek nasza zawodniczka – Klaudia Zwolińska. Jako pierwsza tor kajakowy pokonała Austriaczka Corinne Kuhnle. Zajęło jej to 99.09s, ale do wyniku doliczone zostały 4 sekundy karne. Duży błąd popełniła Hiszpanka – Chourraut, która minęła bramkę. Słowenka Tercelj była z kolei bezbłędna i to ona po 3 przejazdach wyszła na prowadzenie. Taki stan rzeczy utrzymał się też po kolejnej zawodniczce – Nowozelandce Jones.

Emocje rozpoczęły się od przejazdu utytułowanej Jessiki Fox – 8 zawodniczki półfinału. Australijka popłynęła wręcz kapitalnie, była bezbłędna i objęła prowadzenie z przewagą prawie 6 sekund – 96.08s. Francuzka Prigent też rozpoczęła szybko, ale po dużym błędzie przy 7 bramce nie miała szans dorównać Fox. Ostatecznie straciła aż 5.59s do liderki. Jeszcze bardziej pogubiła się Słowaczka Eliska Mintalova, która z 2 karnymi sekundami już po swoim występie znajdowała się poza top3. Dobrze spisała się za to Brazylijka Ana Satila, jej czas wyniósł 100.69s, a nieco słabiej Włoszka Horn – 101.43s. Ze znakomitej strony pokazała się Brytyjka Kimberly Woods. Mimo drobnych błędów na torze straciła “tylko” 2,86s do Fox, która w tamtym momencie była już pewna medalu.

Następna była już nasza zawodniczka – Klaudia Zwolińska. Polka znakomicie rozpoczęła swój przejazd, szybciej nawet od Fox. W dalszej części toru było równie dobrze. Biało-Czerwona płynęła jak natchniona i ostatecznie Australijki nie wyprzedziła, ale zapewniła sobie olimpijski medal! Czas Polki to 97.53. Obrończyni tytułu – Ricarda Funk minęła bramkę, a to oznaczało, że MAMY SREBRO! To drugi polski medal w tej dyscyplinie w historii.