Najlepszy wynik w karierze! W wielkim finale 200 metrów stylem motylkowym na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu nasz jedyny reprezentant, Krzysztof Chmielewski zajął 4. miejsce, co jest jego nowym rekordem na najważniejszej imprezie czterolecia. Trzy lata temu w Tokio Biało-Czerwony był ósmy

We wczorajszym półfinale 200 metrów stylem motylkowym Krzysztof Chmielewski zajął 3. miejsce w swoim wyścigu, co finalnie przyłożyło się na 6. czas półfinałowych zmagań, co dało drugi z rzędu finał naszego zawodnika.

Najlepszy rezultat w karierze!

W pierwszym finale z udziałem reprezentanta Polski na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu Krzysztof Chmielewski od samego początku utrzymywał się w środku stawki. Na półmetku Biało-Czerwony był siódmy. Polak przyspieszył na ostatnich 50 metrach, co w ostatecznym rozrachunku dało mu  4. miejsce – 1:53.90. Jest to jego nowy najlepszy wynik na najważniejszej imprezie czterolecia, bowiem trzy lata temu w Tokio zajął 8. pozycje.

Złoto wywalczył reprezentant gospodarzy — Leon Marchand. Srebro zdobył Węgier Kristof Milak, a brąz Kanadyjczyk Ilya Kharuk, który pokonał naszego zawodnika o niecałą sekundę.