Za nami poranne występy Polaków w pływaniu. W eliminacjach na dystansie 100 metrów stylem klasycznym reprezentowała nas Dominika Sztandera. Na tym samym dystansie, stylem grzbietowym popłynął Ksawery Masiuk. Dla obu pływaków jest to debiut na Igrzyskach Olimpijskich.

Jako pierwsza na starcie pojawiła się Sztandera. Polka popłynęła na pierwszym torze, w ostatniej serii eliminacyjnej. Nasza reprezentantka dobrze rozpoczęła rywalizację – na półmetku była 4., jednak na ostatnich 20 metrach znacząco osłabła. Z czasem 1:07,22, została sklasyfikowana na ostatnim, 8. miejscu w swoim wyścigu, zaś w klasyfikacji ogólnej eliminacji zajęła 21. pozycję. Do półfinałów wchodzi 16 najlepszych zawodniczek.

Kilka chwil później w zmaganiach grzbietowych oglądaliśmy Ksawerego Masiuka, który popłynął w 4 serii kwalifikacyjnej. Polak świetnie popłynął cały dystans i z czasem 53,08s zwyciężył swój wyścig. Jest to 5. czas eliminacji, który pozwolił na bezproblemowy awans do półfinału. Jest to jego najlepszy czas w tym sezonie.

O godzinie 21:37 rozpoczną się półfinały mężczyzn na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, a w nim Ksawery Masiuk powalczy o finał Igrzysk Olimpijskich.