Z świetnej strony w półfinale zaprezentował się Łukasz Gutkowski, który zajął 4 miejsce zapewniając sobie miejsce w wielkim finale! Tyle szczęścia nie miał Kamil Kasperczak, który przez kontuzję nie ukończył laser runu.

Drugiego dnia rywalizacji pięcioboistów nowoczesnych oglądaliśmy półfinały panów. Dzisiejsze zmagania rozpoczęła się od półfinału A, w którym nie zobaczyliśmy jednak żadnego z Biało-Czerwonych. Obaj nasi reprezentanci czyli Kamil Kasperczak i Łukasz Gutkowski walczyli w półfinale B. Walka o 9 miejsc premiowanych awansem zaczęła się od jazdy konnej, gdzie Łukasz Gutkowski ujeżdżał konia “Utopie de Granderie”, a Kamil Kasperczak “Fer de Lance*ifce”. Pierwszy ze wspomnianych Polaków zaliczył bezbłędny przejazd dzięki czemu zdobył 300 punktów. Natomiast Kamil Kasperczak zaliczył jeden błąd ale mimo to zgarnął 292 “oczka” na swoje konto.

Następnie na zawodników czekała bonusowa runda szermierki. Niestety Kamil Kasperczak już w pierwszej walce uległ Niemcowi Dogue. Na szczęście Łukasz Gutkowski pomścił kolegę z reprezentacji pokonując pięcioboistę zza naszej zachodniej granicy. W kolejnej walce Polak musiał jednak uznać wyższość Japończyka Sato. Ostatecznie za bonusową rundę Łukasz Gutkowski zgarnął 5 punktów, a Kamil Kasperczak nie powiększył swojego dorobku.

Trzecim etapem dzisiejszej rywalizacji było pływanie na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Niestety ale Polacy nie zaprezentowali się zbyt dobrze w swoim wyścigu. Łukasz Gutkowski zajął 4 miejsce (2:06.21), a Kamil Kasperczak do mety dopłynął na 6 pozycji (2:12.73).

Przed ostatnią konkurencją jaką tradycyjnie jest laser run Łukasz Gutkowski zajmował 4 lokatę, a Kamil Kasperczak był 12. Łukasz startował zaledwie 9 sekund za prowadzącym Koreańczykiem Jun, natomiast Kamil tracił na starcie 32 sekundy. Pierwszy ze wspomnianych Biało-Czerwonych znakomicie rozpoczął zmagania w laser runie, gdzie po pierwszym strzelaniu zajmował 1 miejsce. Na kolejnych wizytach na strzelnicy Polak miał lekkie problemy ale mimo to dalej utrzymywał się w czołówce. Ostatecznie Łukasz Gutkowski przekroczył linię mety na 4 miejscu (1505 pkt) awansując tym samym do finału olimpijskiego! Niestety ale Kamil Kasperczak przez kontuzję doznaną podczas wczorajszej szermierki nie był w stanie ukończyć laser runu. Finalnie Polak został sklasyfikowany na 18 pozycji (802 pkt).