W 1/8 finału Igrzysk Olimpijskich w siatkówce plażowej polska para Michał Bryl i Bartosz Łosiak uległa Hiszpanom Pablo Herrere i Adrianowi Gavirze Collado 0:2. (21:23, 18:21), tym samym Biało-Czerwoni żegnają się z turniejem w Paryżu

W 1/8 finału turnieju siatkarzy plażowych na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu polski duet — Michał Bryl i Bartosz Łosiak podejmowali drugi zespół grupy F, czyli Pablo Herrerę i Adriana Gavirę Collado. Hiszpanie na inaugurację turnieju ulegli holenderskiej parze Boermans i de Groot 0:2, a następnie pokonali 2:1 Krou’a/Gauthiera-Rata z Francji oraz 2:0 Evansa i Budingera ze Stanów Zjednoczonych. Nasz duet dwa razy w historii mierzył się z Hiszpanami. Miało to miejsce na turnieju w Ostrawie, wówczas wygrali rywale, a rok później – 2022 na Mistrzostwach Europy lepsi okazali się Biało-Czerwoni – 2:0.

Wszystko rozpoczęło się od asa serwisowego naszych przeciwników, lecz początkowo obie ekipy grały punkt za punkt, popełniając sporo błędów. Dopiero przy stanie 3:3 na trzy punkty uciekli Gavira z Herrerą – 6:3. Serie Hiszpanów przerwał dopiero Bartosz Łosiak, co napędziło nasz zespół, bowiem chwilę później na tablicy wyników ponownie widniał remis. Następnie przez dłuższy czas gra toczyła się punkt za punkt. Wszystko zmieniło się przy rezultacie 12:12. Wtedy serię trzypunktową zanotował Pablo z Adrianem, prowadząc na finiszu seta 15:12. Po raz kolejny jednak Bryl z Łosiakiem odrobili straty, doprowadzając do kolejnego remisu – 16:16. Wszystko skończyło się dopiero w grze na przewagi, w której lepsi niestety wyszli Hiszpanie, wygrywając pierwszą odsłonę 23:21.

Wyrównany mecz dla Hiszpanów

Drugi set ponownie rozpoczął się od gry punkt za punkt. Dopiero przy remisie 4:4, Hiszpanie odskoczyli na dwa oczka, lecz bardzo szybko Polacy wyrównali. Następnie to Bryl i Łosiak wyszli na prowadzenie, 9:7, a chwilę później 10:8. Na przerwę techniczną Biało-Czerwoni zeszli jednak przy stanie 11:10. Niestety wybiło to naszych lekko z rytmu, bowiem Herrera z Gavirą ponownie byli z przodu, utrzymując do samego końca przewagę dwupunktową, co niestety pozwoliło im domknąć drugi set, a w konsekwencji czego cały mecz i to hiszpański duet zagra w ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich.

Igrzyska Olimpijskie – 1/8 finału turnieju siatkarzy plażowych:

Michał Bryl/Bartosz Łosiak — Pablo Herrera/Adrian Gavira Collado 0:2 (21:23, 18:21)