Dwie polskie reprezentantki rozpoczęły dzisiaj rywalizację w pierwszej rundzie turnieju w tenisie stołowym podczas Igrzysk Olimpijskich. Natalia Bajor mierzyła się z reprezentantką Tajlandii Suthasini Sawettabut. Z kolei, Katarzyna Węgrzyn rywalizowała z Lindą Bergstrom ze Szwecji.

Jako pierwsza swój pojedynek rozpoczęła Natalia Bajor. Polka świetnie rozpoczęła spotkanie, pierwszą partię wygrała 11:8. Następny set, niestety, padł łupem Tajlandki. Suthasini Sawettabut zwyciężyła go 11:3. W trzecim secie ponownie lepsza była reprezentantka Tajlandii, wygrała go 11:8. Natalia Bajor w czwartym secie, ponownie, pokonała swoją rywalkę. Tym razem wygrała partię 11:7. W piątym secie, Polka wyszła na prowadzenie 3:2, dzięki wygraniu partii po grze na przewagi (12:10). Tajlandka w szóstym secie doprowadziła do remisu 3:3, zwyciężyła tą partię 11:5, W ostatnim, siódmym, secie lepsza okazała się reprezentantka Polski. Natalia Bajor zwyciężyła 11:6 i awansowała do 1/16 finału Igrzysk Olimpijskich.

Kolejną rywalką Natalii Bajor będzie Fu Yu z Portugalii.

N. Bajor – S. Sawettabut 4:3 (11:8, 3:11, 8:11, 11:7, 12:10, 5:11, 11:6)

Katarzyna Węgrzyn swój pojedynek ze Szwedzką Bergstrom rozpoczęła od przegranego seta 7:11. Następnie, reprezentantka Polski, doprowadziła do wyrównania, dzięki wygraniu partii 11:9. Trzeci set był niezwykle wyrównany, Polka miała okazję, aby zakończyć go zwycięstwem, ale niestety przegrała go 12:14. Kolejny set również był dosyć wyrównany, ale ponownie górą była Szwedka, która zwyciężyła 11:9. Piąty set, był niestety, całkowicie pod kontrolą Szwedzki, która wygrała 11:6, dzięki czemu awansowała do 1/16 finału turnieju w tenisie stołowym.

K. Węgrzyn – L. Bergstrom 1:4 (7:11, 11:9, 12:14, 9:11, 6:11)