Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszym finale z udziałem Tomasza Bartnika w karabinie 3 postawy 50 m. A już z samego rana do walki o medal w tej samej konkurencji przystąpiła Natalia Kochańska. Polka w eliminacjach zajęła 6. miejsce z dorobkiem 589-30x. Wynik na miarę olimpijskiego rekordu uzyskały Amerykanka Sagen Maddalena (593-45x) oraz Chinka Qiongyue Zhang (593-40x).

Natalia Kochańska szóstą strzelczynią Igrzysk Olimpijskich

W finałowym starciu panie czekały 3 serie po 5 strzałów każda w postawie klęczącej oraz leżącej. Dodatkowo dwie (po 5 strzałów) w postawie stojącej. Po 40. strzałach z rywalizacją pożegnały się dwie zawodniczki. Reprezentantka Polski rozpoczęła zmagania od 50.5 punktów w pierwszej serii i 7. lokaty ex equo z Chinką Zhang. Druga seria w postawie klęczącej to 50.9 oczek i 8. miejsce. Ostatnia seria pierwszej postawy była zdecydowanie najlepsza. Polka uzyskała w niej 51.8 punktów, co przełożyło się na łączny dorobek 153.2 oczek i 7. miejsce po 15 strzałach. Po 7 minutach przerwy przyszedł czas na postawę leżącą. W niej Natalia rozpoczęła od 52. punktów, by w drugiej serii uzyskać 51.1, a w trzeciej 50.6 oczek. Po dwóch postawach i 30 strzałach podopieczna Sylwii Bogackiej zajmowała 8. miejsce z wynikiem 306.9. W postawie leżącej nasza reprezentantka uzyskała odpowiednio: 49.9 oraz 51.3 i z wynikiem 418.5 została 6. strzelczynią Igrzysk Olimpijskich.