Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek zmagań w koszykówce 3×3 w Paryżu. Biało-Czerwoni w swoim pierwszym spotkaniu ulegli ekipie gospodarzy ,mimo że prowadzili przez większość spotkania.

Francja 21-19 Polska

Czwartego dnia Igrzysk Olimpijski rywalizację rozpoczęli koszykarze w odmianie 3×3. Biało-Czerwonym w swoim inauguracyjnym meczu przyszło się zmierzyć z zespołem gospodarzy. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie kiedy to po celnym rzucie Adriana Boguckiego na tablicy wyników widniał wynik 6-2. Przez kolejne minuty gry nasi koszykarze utrzymywali bezpieczny dystans nad Francuzami i na przerwę telewizyjną schodzili na prowadzeniu 10-7. Niestety ale po tym jak Dussolier trafił zza łuku “trójkolorowi” zbliżyli się do nas na zaledwie jeden punkt (13-14). Na szczęście Przemysław Zamojski dwukrotnie celnie trafił z linii rzutów wolnych i Polacy znowu odskoczyli na trzypunktową przewagę (16-13). Francuzi napędzani przez swoich kibiców nie poddawali się i finalnie doprowadzili do remisu 17-17, a następnie wyszli na prowadzenie 19-17. Niestety końcówka należała do gospodarzy, którzy po rzucie za “2” zakończyli spotkanie wygrywając 21-19.

Już jutro na Polaków czeka drugie spotkanie, w którym rywalami będzie reprezentacja USA. To spotkanie zaplanowane jest na godzinę 22:35.