Dzisiaj podczas kolejnego dnia zmagań Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, Polki zmierzyły się z Japonkami w 1/8 finału zawodów drużynowych.

Z powodu choroby nie zagrała dzisiaj Katarzyna Węgrzyn. Zastąpiła ją jej siostra Anna, która przeszła w niedzielę przyspieszone ślubowanie

Po dzisiejszych zmaganiach kończymy rywalizację w 1/16 finału. Japonki wygrały każdy z trzech pojedynków i jedynie w pierwszym straciły seta.

Pierwszym spotkaniem był debel  Natalii Bajor i Zuzanny Wielgos przeciwko Hiny Hayaty oraz Miu Hirano. Pierwszą partię wygrały Japonki, drugą ustrzeliły Polki. Trzecia była wyrównana, ale ostatecznie to rywalki wyszły z niej zwycięsko. W czwartym Biało-Czerwone odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 9:8. W końcówce to jednak Japonki pokazały pazur i wygrały 12:10 i cały mecz 3:1.

W singlu na pierwszy ogień poszła Anna Wielgos, która spotkała się z Miwą Harimoto. Polce udało się dobrze zagrać w pierwszym secie. W dwóch kolejnych zdobyła jedynie po 4 punkty i tym samym Japonia prowadziła w całym meczu 2:0.

Ostatnia przy stole stanęła Natalia Bajor, z którą zmierzyła się Miu Hirano. W pierwszej części nasza tenisistka wywalczyła jedynie 3 punkty. W kolejnych gra szła nieco lepiej, ale nie na tyle, żeby wygrać set.

Polska 0:3 Japonia (1:3, 0:3, 0:3)

Biało-Czerwone zagrały w składzie: Natalia Bajor, Anna Węgrzyn, Zuzanna Wielgos, a Japonki: Hina Hayata, Miu Hirano, Miwa Harimoto.