Reprezentacja Polski rywalizowała dziś z Brazylią w swoim drugim meczu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Był to bardzo trudny pojedynek, w którym zwycięsko dopiero po tie-breaku wyszli Biało-Czerwoni i tym samym dzięki wygranej zagwarantowali sobie już pewny awans do ćwierćfinału.

Polska 3:2 Brazylia (22:25, 25:19, 19:25, 25:23, 15:12)

Pierwszy set lepiej zaczęli Polacy, zdobywając dwa punkty przewagi, jednak Brazylia zdołała szybko zremisować, a chwilę później prowadziła 7:10. Ewidentnie gra nie szła po myśli Biało-Czerwonych — wkradały się głupie błędy, po których Brazylia tylko powiększała przewagę 13:19. Pod koniec seta dzięki grze w obronie i ataku Leona oraz Semeniuka Polacy zdołali odrobić straty 21:21, a chwilę później nawet wyjść na prowadzenie 22:21. Niestety Brazylijczycy szybko zareagowali i wrócili do gry — wygrali pierwszego seta 22:25.

Znakomicie druga część rozpoczęli Biało-Czerwoni — prowadzili 5:0. Brazylia praktycznie całą partię goniła Polaków. Groźnie było pod koniec seta gdy Polacy prowadzili 21:16, a Lucarelli popisywał się znakomitą zagrywką, która przy stworzyła kłopotów naszym siatkarzom. Koniec końców Biało-Czerwoni utrzymali przewagę. Drugą partię asem serwisowym zamknął Kurek, a Biało-Czerwoni zwyciężyli 25:19.

Trzecia odsłona zaczęła się na korzyść rywali, którzy dziś sprawiali wrażenie pewnych siebie. Dzięki dobrej zagrywce Leona, w której zaliczył asa serwisowego — Polacy zdołali zremisować 5:5. Brazylijczycy w decydującym etapie seta prowadzili 16:20. Nasi siatkarze nie umieli zatrzymać rozpędzonych przeciwników, którzy pewnie zwyciężyli trzeciego seta 19:25 i prowadzili już 2:1 w setach.

Czwarty set był arcyważny dla reprezentacji Polski, aby kontynuować walkę o wygraną i tym samym zapewnić sobie już na tym etapie ćwierćfinał. Obie drużyny grały bardzo wyrównanie 12:12. Biało-Czerwoni przełamali tę serię dopiero pod koniec seta i wyszli na prowadzenie 18:17. Polacy grali do końca i zdołali wygrać 25:23 i tym samym doprowadzić do tie-breaku.

Dzięki kapitalnej zagrywce Hubera Polacy wyszli na prowadzenie na początku tie-breaku 3:1. Brazylijczycy wrócili do gry i zdołali zremisować 12:12. Koniec końców po ciężkim pojedynku tie-break zwyciężyli Polacy 15:12 i cały mecz 3:2.

Wyjściowa 6: Paweł Zatorski, Bartosz Kurek, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski oraz Mateusz Bieniek.