Po przegranym pojedynku ćwierćfinałowym z Amit Elor i awansie Amerykanki do finału, Wiktoria Chołuj pozostała w walce o medal Igrzysk Olimpijskich. Zapaśniczka walcząca w kategorii do 68 kg w repasażu mierzyła się z Buse Cavusoglu Tosun. Faworytką była Mistrzyni Świata z Turcji. Stawką pojedynku była przepustka do starcia o brązowy medal.

Pojedynek z turniejową jedynką, Buse Cavusoglu Tosun, Wiktoria Chołuj rozpoczęła spokojnie. Po nieco ponad minucie Chołuj dostała ostrzeżenie za pasywność, chwilę później została wypchnięta poza matę. Pierwsza runda zakończyła się wynikiem 0:1 z perspektywy naszej reprezentantki. Po przerwie Polka zdołała wypchnąć rywalkę i wyrównała stan pojedynku (1:1). Turczynka szybko odpowiedziała tym samym i znów wyszła na prowadzenie (2:1). W kolejnej akcji Chołuj popisała się widowiskową akcją, ale niestety została ponownie wypchnięta. Tym samym rywalka dostała punkt za akcję i kolejny za nieudany challenge polskiego zespołu. Na niespełna 30 sekund Polka zdołała odrobić punkt. Na 6 sekund przed końcem pojedynku było już 3:4. Mimo ambitnej postawy Wiktoria nie zdołała doprowadzić do wyrównania i tym samym zakończyła Igrzyska Olimpijskie na 7. miejscu.