Niesamowitą formę przygotował na Igrzyska Paralimpijskie w Paryżu Patryk Chojnowski. Polak, startujący w klasie 10 mknął przez kolejne rundy i dotarł aż do wielkiego finału. W nim pokonał Hao Liana 3:2, dzięki czemu został Mistrzem Paralimpijskim.

Złoto Chojnowskiego po wielkiej walce

W finale klasy 10 tenisa stołowego podczas Igrzysk Paralimpijskich Patryk Chojnowski mierzył się z reprezentantem Chin – Hao Lianem. Spotkanie od samego początku było niezwykle zacięte, jednak pierwszy krok na drodze do końcowego triumfu postawił Biało-Czerwony. Chojnowski zwyciężył w pierwszej partii 12:10, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 1:0. Również druga partia padła łupem Polaka (11:8). Rywal z Azji nie zamierzał jednak składać broni. W trzecim secie wygrał 11:7, dzięki czemu zmniejszył straty. W kolejnym, po pasjonującej końcówce i grze na przewagi pokonał naszego tenisistę 12:10, dzięki czemu doprowadził do wyrównania w setach (2:2). O tym kto zdobędzie złoty medal musiał zadecydować piąty set. Podobnie jak poprzednie był niezwykle wyrównany, o zwycięstwie decydowały detale. W samej końcówce skuteczniejszy okazał się Polak, który wygrał na przewagi 12:10 i zwyciężył w całym spotkaniu 3:2. Tym samym Patryk Chojnowski został Mistrzem Paralimpijskim.

Rafał Czuper w finale

To jednak nie koniec dobrych informacji dla fanów paratenisa stołowego. W wieczornej sesji na Igrzyskach Paralimpijskich rywalizował dziś również Rafał Czuper. Drugi z Biało-Czerwonych w półfinale klasy 2 mierzył się z Koreańczykiem Cha Soo-yongiem, którego pomimo sennego początku pewnie pokonał 3:1. Dzięki temu już jutro o 13:00 nasz reprezentant przystąpi do finału z Jirim Suchanekiem z Czech.