Za nami kolejna sesja poranna na pływalni w Paryżu podczas Igrzysk Paralimpijskich. Awans do wielkiego finału wywalczył tym razem Alan Ogorzałek.

Jako pierwszy do rywalizacji przystąpił Alan Ogorzałek w eliminacjach na dystansie 100 metrów stylem dowolnym (klasa S10). Polak płynął w drugiej serii. 21-latek finiszował jako czwarty z czasem 54,92 s i z siódmym rezultatem zameldował się w finale. Warto wspomnieć, że w tym wyścigu ustanowiony został nowy rekord paralimpijski w klasie S9, a to za sprawą Włocha Simone Barlaama (53,89 s).

Następnie po chwili przerwy mogliśmy oglądać drugiego z Biało-Czerwonych – Michała Golusa. 28-latek rywalizował w eliminacjach na dystansie 200 metrów stylem zmiennym w klasie SM8. Polak zameldował się na mecie jako ostatni w swoim wyścigu z czasem 2:39.81. Łącznie dało to trzynasty rezultat, co nie wystarczyło na awans do finału.

Finał z udziałem Alana Ogorzałka zaplanowany jest na dzisiejsze popołudnie. Do walki o medale Polak powinien stanąć o 17:44.