O złoty medal Igrzysk Paralimpijskich powalczą Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień, którzy wywalczyli dziś awans do wielkiego finału w grze podwójnej. Dwa pozostałe rywalizujące dziś polskie duety zapewniły sobie brązowe krążki.

Wszystkie trzy duety wczorajszymi awansami do półfinałów zapewniły sobie już olimpijskie krążki. Niewiadomą pozostawał jedynie ich kolor.

Jako pierwsi do rywalizacji w półfinale przystąpili Karolina Pęk i Piotr Grudzień w grze mieszanej kategorii XD17. W walce o finał przeciwnikami Biało-Czerwonych był duet z Chin – Weinan Peng/Guijan Xiong. W pojedynek lepiej weszli rywale, którzy bardzo pewnie wygrali dwa pierwsze sety. Wtedy w szaleńczą pogoń ruszyli nasi reprezentanci, którzy zwyciężając dwie kolejne partie doprowadzili do remisu. Do rozstrzygnięcia potrzebny był więc piąty set, w którym niestety po wyrównanej walce lepsi okazali się Chińczycy. Nasi tenisiści zapewnili więc sobie brązowy krążek.

gra mieszana kat. XD17, półfinał: K. Pęk/P. Grudzień – W. Peng/G. Xiong 2:3 (4:11, 5:11, 11:8, 11:9, 8:11)

Następnie Karolina Pęk przystąpiła do kolejnego półfinałowego starcia, tym razem w grze podwójnej wraz z Natalią Partyką (kat. WD20). W walce o finał rywalkami Polek były Tajwanki – Tian Shiau-wen i Lin Tzuyu. Rywalki okazały się dziś nie do przejścia dla Biało-Czerwonych. Pewnie zwyciężyły w trzech setach i to one zameldowały się w finale. Pęk i Partyka zapewniły sobie z kolei brązowy medal. Dla Karoliny Pęk był to więc drugi krążek tego koloru zdobyty dziś w Paryżu.

gra podwójna kat. WD20, półfinał: K. Pęk/N. Partyka – T. Shiau-wen/L. Tzuyu 0:3 (7:11, 6:11, 4:11)

Świetnie spisali się Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w grze podwójnej kategorii MD18. Rywalami Polaków w półfinale byli Chińczycy – Hao Lian i Shuai Zhao. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki w pierwszym secie, z którego po grze na przewagi zwycięsko wyszli Biało-Czerwoni. Następnie rywale wygrali kolejną partię i doprowadzili do wyrównania. Na szczęście dwie następne odsłony padły łupem Polaków, którzy tym samym zameldowali się w wielkim finale i powalczą o złoty medal!

gra podwójna kat. MD18, półfinał: P. Chojnowski/P. Grudzień – H. Lian/S.Zhao 3:1 (15:13, 8:11, 11:8, 11:7)