Za nami pierwsza sesja paralekkoatletyczna na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu. Piąte miejsce w biegu finałowym na dystansie 100 metrów zajęła Ingrid Renecka.

Polskie akcenty podczas pierwszej porannej sesji paralekkoatletycznej w Paryżu rozpoczął start Joanny Mazur z przewodnikiem Michałem Stawickim w biegu na dystansie 400 metrów kategorii T11. Polkę oglądać mogliśmy w trzeciej serii eliminacyjnej na torze piątym. Nasza reprezentantka wbiegła na metę jako trzecia z wynikiem 1:04.01, co nie wystarczyło na awans do półfinału. Biało-Czerwona podczas tych Igrzysk pobiegnie jeszcze na dystansie 1500 metrów.

Następnie przenieśliśmy się na bieg na dystansie 100 metrów z udziałem Michała Derusa (kat. T47). Polak rywalizował w drugiej serii eliminacyjnej. Jego największym rywalem był reprezentant Brazylii – Petrucio Ferreira dos Santos. Po falstarcie Gabończyka w pierwszej próbie, zawodnicy musieli jeszcze raz przystąpić do bloków startowych. Następnie zdyskwalifikowany został reprezentant Maroka. Ostatecznie Michał finiszował jako czwarty z czasem 10,92 s, co niestety nie dało awansu do finału. Polak zakończył zmagania na 9. miejscu.

Przypominamy, że tuż przed Igrzyskami udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z Michałem. Możecie go przeczytać tutaj.

Podczas dzisiejszej sesji porannej mogliśmy śledzić również finałowe zmagania kobiet w biegu na dystansie 100 metrów z udziałem dwóch Polek – Ingrid Reneckiej i Jagody Kibil. Dobrze spisała się młodsza z nich – Renecka, która zajęła 5. lokatę z rezultatem 15,29 s, co jest jej nowym rekordem życiowym. Pozycję niżej uplasowała się Kibil (15,54 s). Mistrzynią Paralimpijską została z czasem 13,58 s Chinka Xia Zhou.