Wieczorna sesja lekkoatletyczna na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu była niezwykle udana dla Biało-Czerwonych. Karolina Kucharczyk została Mistrzynią Paralimpijską w skoku w dal, zaś Michał Kotkowski awansował do finału biegu na 200 m.

Kucharczyk ponownie złota

Karolina Kucharczyk skacząca w dal w klasie T20 od wielu lat znajduje się w ścisłej światowej czołówce. Polka na poprzednich Igrzyskach Paralimpijskich wywalczyła odpowiednio: złoto w Londynie, srebro w Rio de Janeiro, złoto w Tokio. Również podczas zmagań w Paryżu celowała w najwyższą lokatę i zdołała obronić paralimpijskie złoto. Nasza reprezentantka rozpoczęła konkurs od próby na odległość 5.52 m. Następnie w trzech kolejnych śrubowała ten wynik skacząc: 5.70, 5.78 oraz 5.82, które okazało się być najlepszym wynikiem w sezonie. To właśnie dzięki rezultatowi z czwartej kolejki wciąż aktualna rekordzistka świata (6.21 m – przyp. redakcji) ponownie została Mistrzynią Paralimpijską. Drugą Brazylijkę Zileidę Cassiano da Silvę pokonała o 6 cm. Zaś trzecia Turczynka Fatma Dalma Altin ustanowiła swój nowy rekord życiowy – 5.73 m.

Kotkowski z awansem do finału

Nieco wcześniej na bieżni zobaczyliśmy Michała Kotkowskiego. Reprezentant Polski zajął 3. lokatę w biegu eliminacyjnym na dystansie 200 m w klasie T37 i z czasem 23.51 s. awansował do jutrzejszego finału. Biało-Czerwony powalczy o medal już o godz. 10:43.