Karolina Pęk zapewniła sobie awans do półfinału gry pojedynczej w klasie WS9 w paratenisie stołowym. Dzięki temu Polka jest już pewna medalu.

Rywalką reprezentantki Polski w ćwierćfinale była Chinka Jingdian Mao. Pierwszy set był początkowo był dość wyrównany, ale później dominować zaczęła Biało-Czerwona i to ona wygrała inauguracyjną partię 11:6. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla rywalki, która prowadziła już 6:0. Nasza zawodniczka nie zamierzała jednak się poddawać i w fenomenalnym stylu odwróciła losy tego seta, wygrywając 11:9! Trzecia partia, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się od wyrównanej walki. Następnie przewagę zaczęła zyskiwać Pęk. Tym razem do rozstrzygnięcia potrzebna była jednak gra na przewagi. W niej szybko lepsza okazała się Polka, wygrywając 12:10 i całe spotkanie 3:0.

gra pojedyncza w klasie WS9, ćwierćfinał: J. Mao – K. Pęk 0:3 (6:11, 9:11, 10:12)

Dla Karoliny Pęk będzie to trzeci medal na tych Igrzyskach Paralimpijskich. Wcześniej Polka wywalczyła dwa brązowe krążki: jeden w grze mieszanej wraz z Piotrem Grudniem oraz jeden w grze podwójnej z Natalią Partyką.