Za nami wieczorna sesja pływania na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu. Zobaczyliśmy w niej aż trzy finały z udziałem Biało-Czerwonych. Żaden z nich nie zdołał wywalczyć medalu. Najbliżej był Michał Golus.

Michał Golus awansował do finału 100 m stylem motylkowym S8 uzyskując drugie miejsce w porannych kwalifikacjach (1:05.32). Wieczorem Polak pokonał ten dystans 1:05.24, co wystarczyło do zajęcia 5. miejsca.

Na dystansie 200 m stylem zmiennym SM10 bardzo dobrze spisał się Alan Ogorzałek. Drugi z Biało-Czerwonych z rezultatem 2:17.43 został 6. zawodnikiem Igrzysk Paralimpijskich.

Jako ostatni na francuskiej pływalni pojawił się Krzysztof Lechniak startujący na 200 m stylem dowolnym S3. Nasz reprezentant pokonał tę odległość w 3:52.62, co przełożyło się na 7. lokatę.