Natalia Partyka wywalczyła srebrny medal w grze pojedynczej w klasie WS10 w paratenisie stołowym na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu.

Rywalką Polki w wielkim finale była reprezentantka Australii – Qian Yang. Pierwsza partia dosyć pewnie padła łupem Australijki 11:6. Drugiego seta również lepiej rozpoczęła przeciwniczka. Polka mimo walki w końcówce nie zdołała odmienić losów tej odsłony gry i Yang prowadziła już 2:0 w całym spotkaniu. Trzeci set wyglądał podobnie jak drugi, a do jego rozstrzygnięcia potrzebna była gra na przewagi. Nie trwała ona jednak długo, bowiem już po chwili Australijka wygrała 12:10 i zapewniła sobie złoty medal. Natalia Partyka została tym samym wicemistrzynią paralimpijską.

gra pojedyncza w klasie WS10, finał: Q. Yang – N. Partyka 3:0 (11:6, 11:9, 12:10)

Wcześniej, w ćwierćfinale w klasie WS6, rywalizowała Katarzyna Marszał. Jej przeciwniczką była Ukrainka Maryna Lytovchenko. 33-latka nie dała większych szans reprezentantce Polski, pokonując ją w trzech setach. Tym samym jest już pewna paralimpijskiego medalu, z kolei Biało-Czerwona pożegnała się z dalszą rywalizacją.

gra pojedyncza w klasie WS6, ćwierćfinał: M. Lytovchenko – K. Marszał 3:0 (11:6, 11:7, 11:3)

Dziś czeka nas jeszcze rywalizacja w półfinale klasy MS2 z udziałem Rafała Czupera o 18:00 oraz wielki finał w klasie MS10, podczas którego o złoto walczyć będzie Patryk Chojnowski. Ten z kolei zaplanowany jest na godzinę 21:00.