W czwartkowej serii porannej na pływalni w Paryżu walczyła aż trójka Polaków.

W swoim koronnym dystansie na 4oom stylem dowolnym (klasa S10) startowała Oliwia Jabłońska. Polka na poprzednich igrzyskach w Tokio wywalczyła brąz.
W wyścigu eliminacyjnym podczas dzisiejszej sesji porannej Oliwia wywalczyła awans do finału. Przepłynęła dystans w czasie 4:41.88 co dało jej drugą lokatę. W wieczornym finale zobaczymy ją o godzinie 17:50.

Na dystansie 200m stylem zmiennym (klasa SM9) zobaczyliśmy Igora Hrehorowicza, uczestnika Igrzysk w Tokio 2021 (7 miejsce na 400 m. stylem dowolnym).
Dotychczas zawodnik Startu Wrocław nie zdobył jeszcze medali na imprezach mistrzowskich. Najwyższe lokaty podczas MŚ to 5 miejsce na 400 m. stylem dowolnym (Manchester 2019) oraz na ME to 6 miejsce na 400 m. stylem dowolnym (Funchal 2021). Jest natomiast wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski.
W porannym starcie eliminacyjnym Polak pokonał 200 metrów w czasie 2:27.95 jednak ten wynik nie dawał awansu do wieczornego finału.
Igor będzie mieć kolejną szansę jutro podczas startów na dystansie 100m stylem motylkowym (klasa S9).

Również  na dystansie 200m stylem zmiennym (klasa SM9) popłynęła 19-letnia Zuzanna Boruszewska. Dla łódzkiej zawodniczki był to debiut na Igrzyskach Paralimpijskich.
Podczas czwartkowych eliminacji swój dystans pokonała w czasie 2:52.20 który nie dawał awansu do finału.