Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień w finałowym meczu gry podwójnej MD18 w tenisie stołowym pokonali chińską parę Chaodeng/Yiging i zostali Mistrzami Paralimpijskimi.

Chojnowski i Grudzień Mistrzami Paralimpijskimi

Polscy paratenisiści stołowi Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień pokazali fantastyczną formę podczas Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu. Biało-Czerwoni dotarli aż do finału gry podwójnej w klasie MD18, w którym podejmowali Chińczyków Liu Chaodonga i Zhao Yiginga.

Potyczkę lepiej rozpoczęli Biało-Czerwoni. Po niezwykle wyrównanym pierwszym secie, wygrali go 13:11 i wyszli na prowadzenie 1:0. W drugiej partii znów górą byli reprezentanci Polski. Tym razem pokonali rywali z Azji 11:8 i powiększyli prowadzenie w meczu na 2:0. Do pełni szczęścia brakowało już tylko jednego seta. Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Chaodenga i Yiginga. Z biegiem czasu Polacy ponownie przejmowali inicjatywę, by wygrać ją 11:7, a całe spotkanie 3:0. Tym samym Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień zostali Mistrzami Paralimpijskimi.

Chojnowski/Grudzień – Chaodeng/Yiging 3:0 (13:11, 11:8, 11:7)