W piątkowy poranek na pływalni w Paryżu mogliśmy oglądać poczynania trzech naszych reprezentantów. Niestety żadnemu z nich nie udało się wywalczyć awansu do wieczornego finału.

Jako pierwszy na paryskiej pływalni rywalizował dziś Igor Hrehorowicz w eliminacjach na dystansie 100 metrów stylem motylkowym w klasie S9. Polak w swojej serii był siódmy z czasem 1:04.53. W łącznym zestawieniu dało to dopiero 14. rezultat, co nie wystarczyło na awans do finału.

Następnie w eliminacjach na dystansie 50 metrów stylem dowolnym w klasie S3 oglądaliśmy Krzysztofa Lechniaka. Polak, startujący w pierwszym wyścigu, finiszował w nim jako czwarty z czasem 52,76 s. Niestety nie wystarczyło to do awansu do finału. 46-latek zakończył zmagania na 10. pozycji.

Jako ostatni z naszych reprezentantów rywalizował Michał Golus w eliminacjach na dystansie 100 metrów stylem dowolnym w klasie S8. Polak płynął w pierwszym wyścigu. Finiszował jako siódmy z wynikiem 1:01.70, co dało dopiero 14. rezultat. Tym samym nie będziemy oglądać naszych reprezentantów w dzisiejszych finałach.