Późnym popołudniem do rywalizacji w paratenisie stołowym przystąpiły nasze miksty. Dziś oglądać mogliśmy trzy spotkania z udziałem Biało-Czerwonych.

Jako pierwsi przy stole pojawili się Rafał Czuper i Dorota Bucław (XD7). Ich rywalami w 1/16 finału byli wyżej rozstawieni reprezentanci Włoch – Federico Crosara i Carlotta Ragazzini. Całe spotkanie było bardzo wyrównane. Do rozstrzygnięcia potrzebne było 5 setów, a w dwóch z nich decydowała gra na przewagi. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowali Biało-Czerwoni i to oni wyszli zwycięsko z tego starcia, wygrywając 3:2 (11:9, 12:10, 9:11, 10:12, 11:8). Tym samym nasi reprezentanci awansowali do 1/8 finału.

Trzy godziny później do rywalizacji w 1/8 finału przystąpiły dwa nasze kolejne duety w kategorii XD17.

Piotr Grudzień i Karolina Pęk mierzyli się z duetem z Ukrainy – Ivan Mai/Maryna Lytovchenko. Biało-Czerwoni nie dali większych szans naszym sąsiadom, pokonując ich w trzech setach 11:8, 11:6, 11:6 i meldując się tym samym w jutrzejszym ćwierćfinale.

Z kolei rywalami Patryka Chojnowskiego i Katarzyny Marszal byli reprezentanci Wielkiej Brytanii – Joshua Stacey i Bly Twomey. Mimo walecznej postawy, tym razem nasi reprezentanci musieli uznać wyższość przeciwników. Brytyjczycy pokonali Biało-Czerwonych w trzech setach, wygrywając 11:6, 11:6, 11:9. Tym samym Polacy pożegnali się z dalszą rywalizacją.

Jutro do rywalizacji w deblu przystąpią Natalia Partyka i Karolina Pęk. Oprócz tego rozegrane zostaną ćwierćfinały mikstów z udziałem Piotra Grudnia i Karoliny Pęk. Ćwierćfinały w deblu mężczyzn zagrają również Patryk Chojnowski i Piotr Grudzień oraz Maksym Chudzicki i Igor Misztal.