W sobotni poranek na pływalni w Paryżu oglądaliśmy aż czworo Biało-Czerwonych. Trzech z nich zobaczymy w wieczornych finałach.

Jako pierwszy z Biało-Czerwonych zaprezentował się dziś Alan Ogorzałek na dystansie 200 metrów stylem zmiennym w klasie SM10. Polak finiszował jako drugi w swoim wyścigu eliminacyjnym z czasem 2:18.16 i zameldował się w finale z czwartym rezultatem.

Na tym samym dystansie i w tej samej klasie wśród kobiet rywalizowała chwilę później Oliwia Jabłońska. Nasza reprezentantka zameldowała się na mecie jako piąta w swojej serii z czasem 2:39.53. Niestety Polka uplasowała się ostatecznie na 9. miejscu, a więc pierwszym, które nie daje awansu do finału.

Następnie do eliminacji na dystansie 100 metrów stylem motylkowym w klasie S8 przystąpił Michał Golus. Biało-Czerwony finiszował jako drugi w swojej serii z czasem 1:05.32 i pewnie zameldował się w wieczornym finale z czwartym wynikiem.

Jako ostatni z Polaków w porannej sesji na pływalni zaprezentował się Krzysztof Lechniak w eliminacjach na dystansie 200 metrów stylem dowolnym w klasie S3. Nasz reprezentant rywalizował w pierwszej serii. Na mecie zameldował się w niej jako czwarty z czasem 3:46.73. Łącznie dało to 5. lokatę i pewne miejsce w finale.