Pierwszego dnia Igrzysk Paralimpijskich podczas sesji porannej mogliśmy kibicować polskim deblistom w tenisie stołowym. Dwie polskie pary rywalizowały w kategorii MD 18 tj. Maskym Chudzicki/Igor Misztal oraz Patryk Chojnowski/Piotr Grudzień. W rywalizacji MD 4 rywalizowała para Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk.
1/8 finału

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili Rafał Czuper wraz z Tomaszem Jakimczukiem. Ich rywalami w 1/16 finału byli reprezentanci Egiptu, Khaled Ramadan oraz Eslam Raslan. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla rywali biało-czerwonych. Egipcjanie prowadzili już w pierwszym secie pięcioma punktami. Na szczęście, para Czuper/Jakimczuk odrobiła te straty. Następnie biało-czerwoni wyszli na prowadzenie i zwyciężyli pierwszego seta 11:9. W następnym secie to biało-czerwoni dyktowali warunki od samego początku partii. Reprezentanci Polski wygrali 11:7 i pewnie zmierzali po awans do 1/8 finału. W trzecim secie potwierdzili swoją wyższość nad rywalami, pokonując ich 11:4 i zapewniając sobie awans do kolejnej fazy Igrzysk.

Kolejną parą, która wystąpiła dzisiaj byli Maksym Chudzicki i Igor Misztal. Rywalami biało-czerwonych byli Brytyjczycy, Aaron McKibbin i Joshua Stacey. Pierwsza partia tego spotkania była bardzo wyrównana. Obie pary “wymieniały się” prowadzeniem. Ostatecznie zwyciężyli Brytyjczycy, 11:8. Drugi set był bardzo udany dla biał0-czerwonych. Polacy zwyciężyli go 11:3. Trzeci set, padł łupem reprezentantów Wielkiej Brytanii, którzy wygrali go 11:6. Na szczęście, czwarty oraz piąty set wygrali reprezentanci Polski, odpowiednio 11:9 i 11:3. Ostatecznie, to biało-czerwoni awansowali do 1/8 finału Igrzysk Paralimpijskich.

Jako ostatni w 1/16 finału zaprezentowali się Patryk Chojnicki oraz Piotr Grudzień, którzy rywalizowali z Mahiro Funayamą oraz Katsuyoshim Yagi z Japonii. Pierwsza partia padał łupem Japończyków, którzy wygrali 14:12. Następnie jednak, biało-czerwoni zwyciężyli trzy sety z rzędu, najpierw 11:7, następnie 11:9, a na sam koniec 11:0 (!). Dzięki czemu, kolejna polska para awansowała do 1/8 finału.

1/4 finału

Dzisiaj został rozegrany również mecz 1/4 finału w kategorii MD 4. Para Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk rywalizowała o wejście do strefy medalowej z francuską parą – Fabien Lamirault/Julien Michaud. Pierwsza partia, niestety, padła łupem Francuzów, którzy wygrali w pewnym stylu 11:3. Drugi set, na szczęście, skończył się happy-endem dla biało-czerwonych. Polacy wygrali 11:7. Trzecia partia, po raz kolejny, skończyła się szczęśliwie, dla naszych rywali, którzy wygrali 14:12. W czwartej partii biało-czerwoni doprowadzili do remisu 2:2, wygrywając 11:7. W piątej, decydującej, partii lepsi okazali się Francuzi, którzy wygrali 11:9 i to oni powalczą o medale w turnieju deblowym MD4.

Jeszcze dzisiaj w sesji popołudniowej nasi tenisiści stołowi zmierzą się w pojedynkach miksta. W nim zagrają trzy polskie pary: Rafał Czuper oraz Dorota Bucław, Piotr Grudzień z Karoliną Pęk, a także Patryk Chojnowski z Katarzyną Marszal.