Fantastycznie skończyły się dla nas dzisiejsze starty w tenisie stołowym na Igrzyskach Paralimpijskich w Paryżu! Mistrzem został Rafał Czuper, a brąz trafił do Doroty Bucław.

Rafał Czuper w wielkim finale w klasie MS2 mierzył się z reprezentantem Czech – Jirim Suchankiem. Zdecydowanie lepiej w pojedynek wszedł Biało-Czerwony, który wygrał inauguracyjną partię 11:6. Drugi set był nieco bardziej wyrównany, ale ostatecznie padł łupem Czecha, który pokonał w nim naszego zawodnika 11:8. Takim samym wynikiem zakończyła się  również trzecia odsłona spotkania, jednak tym razem na korzyść Rafała, który tym samym w całym meczu prowadził już 2:1. W czwartą partię znowu nieco lepiej wszedł nasz reprezentant. Cały czas utrzymywał lekką przewagę nad rywalem i nie oddał jej już do końca, wygrywając 11:6 i zostając mistrzem paralimpijskim!

gra pojedyncza w klasie MS2, finał: R. Czuper – J. Suchanek 3:1 (11:6, 8:11, 11:8, 11:6)

Wcześniej, w półfinale w klasię łączonej WS1-2, oglądaliśmy Dorotę Bucław. Rywalką Polki w walce o wielki finał była Włoszka Giada Rossi. Nasza reprezentantka dobrze weszła w pojedynek, ale ostatecznie po grze na przewagi pierwszą partię wygrała rywalka (12:10). Kolejny set również padł jej łupem. Trzecia odsłona gry wyglądała z kolei lepiej w wykonaniu Doroty. Polka wyszła z niej zwycięsko i w całym spotkaniu było już tylko 2:1. Napędzona coraz lepszą grą reprezentantka Polski okazała się lepsza również w czwartej partii, doprowadzając tym samym do wyrównania. Decydujący set początkowo był wyrównany i rywalizacja toczyła się punkt za punkt. Następnie przeważać zaczęła Włoszka, która ostatecznie wygrała 11:6 i zameldowała się w finale. Dorota z kolei mogła cieszyć się z brązowego krążka. To pierwszy medal 46-latki, która wcześniej już trzykrotnie miała okazję występować na  Igrzyskach.

gra pojedyncza w klasie WS1-2, półfinał: D. Bucław – G. Rossi 2:3 (10:12, 6:11, 11:8, 11:6, 6:11)