W 1 dzień Paralimpiady rozpoczęliśmy zawody w Badmintonie. Dzisiaj na plac boju wyszła 2 Polaków. Bartłomiej Mróz, który zmierzył się z Malezyjczykiem Liekiem Hou Cheachem oraz Oliwia Szmigiel, która walczyła z Rubi Fernandez Vargas.

Bartłomiej Mróz vs Liek Hou Cheah

Do stanu po 4 gra z obu stron była wyrównana. Niestety wtedy Malezyjczyk kompletnie zdominował sytuację na boisku. Najpierw wyszedł na 4 punktowe prowadzenie – 9:5. W późniejszej fazie partii wcale nie było lepiej. Strata Polaka się tylko powiększała. Największa różnica wyniosła aż 11 punktów, już przy ostatecznym rezultacie w tym secie – 10:21. W 2 wcale nie było lepiej. Cheah rozpoczął go od zdobycia pierwszych 4 punktów, a później powiększał tak wcześnie wyrobioną przewagę. Bartek w niej nie zdobył nawet 10 punktów i ostatecznie przegrał 2 partię 6:21.

Oliwia Szmigiel vs Rubi Fernandez Vargas

Perfekcyjny początek za to zaliczyła Oliwia. Pierwszego seta bowiem rozpoczęła od prowadzenia 10:2. W późniejszym fragmencie tej partii już w pełni skontrolowała sytuację na boisku i pewnie wygrała tę część gry 21:13.

Nawet lepiej potoczyła się druga odsłona tej rywalizacji. Tutaj na pierwsze 10 punktów Polki, Peruwianka zdobyła zaledwie jeden punkt, więc Szmigiel miała otwartą drogę do pierwszego zwycięstwa na tej Paralimpiadzie dla Biało-czerwonych. Ostatecznie 2 set zakończył się 21:8 dla Oliwii.