Dziś Jagiellonia Białystok rywalizowała z norweskim Bodo/Glimt w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie rozgrywane było w Polsce na stadionie aktualnych mistrzów Polski. Mecz zakończył zwycięstwem 0:1 zespołu z Norwegii po samobójczym trafieniu Adriana Diegueza.

Jagiellonia Białystok 0-1 Bodo/Glimt Bramka: 58′

Pierwsza połowa należała do przyjezdnych, którzy stwarzali sytuacje bramkowe, na szczęście mistrzów Polski żadna z nich nie była na tyle dobra, aby pokonać Abramowicza. Piłkarze Jagiellonii nie wykazali się niczym szczególnym w pierwszych 45.min i mogli cieszyć się, że w pierwszą część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę świetnie zacząć mogli goście — Kasper Hoegha miał okazję na otwarcie wyniku, jednak jego uderzenie z bliskiego dystansu minęło słupek. W kolejnej części spotkania posypały się żółte kartki w obu drużynach, a gra była nerwowa. W 58. minucie Adrian Dieguez chcąc przerwać akcje rywali, skierował piłkę do własnej bramki i tym samym Bodo/Glimt objęło prowadzenie 0:1. Do końca meczu pozostało jeszcze pół godziny, i piłkarze Jagiellonii mogli odrobić straty, jednak ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Koniec końców mecz zwyciężyli przyjezdni 0:1, a rewanż zaplanowany został na 13 sierpnia w Norwegii.

Wyjściowa 11-stka: Abramowicz, Sacek, Skrzypczak, Dieguez, Moutinho, Nene, Romanczuk(C), Marczuk, Hansen, Imaz, Pututu.