Za nami już wszystkie czwartkowe spotkania Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy, a wraz z nimi kolejne występy naszych reprezentantów. Świetne spotkanie rozegrał Jakub Piotrowski, który w fantastycznym stylu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

Liga Europy

Damian Szymański (AEK Ateny) zagrał 81 minut z opaską kapitana w meczu przeciwko Marsylii. Jego drużyna przegrała 0:2. Porażkę na wyjeździe z Atalantą poniósł też Sturm Graz Szymona Włodarczyka (0:1). Polski napastnik na murawie spędził 59 minut. W barwach Arisu Limassol w starciu przeciwko Realowi Betis na boisku mogliśmy oglądać dwóch Polaków. 75 minut zagrał Karol Struski, natomiast w 82. minucie na murawę wszedł Mariusz Stępiński. Zespół Biało-Czerwonych przegrał 1:4. Udane spotkanie ma za sobą natomiast Łukasz Fabiański (West Ham). Polak zakończył spotkanie z Olympiakosem zachowując czyste konto, a jego drużyna wygrała 1:0 i po czterech kolejkach zajmuje pozycję lidera w grupie A.

Liga Konferencji Europy

PAOK zremisował u siebie 2:2 z Aberdeen. W 82. minucie na murawie pojawił się Tomasz Kędziora. Drużyna Polaka jest liderem grupy G po czterech rozegranych spotkaniach. Aston Villa pokonała 2:1 AZ Alkmaar. Matty Cash na boisko wszedł w 74. minucie. Michał Skóraś (Club Brugge) pojawił się w samej końcówce meczu przeciwko Lugano, w którym jego zespół zwyciężył 2:0. Po czterech kolejkach belgijska drużyna jest liderem w grupie D. Kolejny świetny występ w barwach Ludogorets ma za sobą Jakub Piotrowski. Polak fenomenalnym strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania przeciwko Fenerbahce w 18. minucie. To jego trzecie trafienie w tych rozgrywkach. Ostatecznie jego drużyna wygrała 2:0. W zespole rywali w 63. minucie na murawę wybiegł Sebastian Szymański. Po czterech meczach to ekipa z Turcji prowadzi w grupie H.