Zuzanna Banaszewska zdobyła srebrny, a Aleksandra Turek brązowy medal w turnieju European Cup w Maladze. Dla Banaszewskiej to debiut w seniorskiej imprezie.

W zawodach rangi European Cup w Maladze wzięło udział sześciu naszych reprezentantów. Trójka z nich walczyła o podium, a z medalami turniej zakończyły dwie nasze judoczki, startujące w tej samej kategorii wagowej, -78kg: Zuzanna Banaszewska i Aleksandra Turek.

Pierwsza z wymienionych zdobyła w tym roku złote medale Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata kadetów. Start w Maladze był jej pierwszym seniorskim występem i od razu zakończył się sukcesem. Banaszewska rozpoczęła European Cup od zwycięstwa z Hiszpanką Vizoso Hernandez. Następnie pokonała Holenderkę Ludemę, dzięki czemu awansowała do półfinału. W bloku finałowym Polka wygrała z Hiszpanką June Moreno Campo, ale już w walce o złoto musiała uznać wyższość reprezentantki Portugalii – Fabii Conceicao.

Obok Banaszewskiej na podium stanęła Aleksandra Turek. Druga z Polek zainaugurowała swój start zwycięską walką z zawodniczką gospodarzy – Bousbaą Dab. W ćwierćfinale niestety przegrała pojedynek z Francuzką Desobry Bohle, ale trafiła do repasaży. Wygrana walka z Hiszpanką Laurą Volo Machin pozwoliła naszej judoczce stanąć do pojedynku o brąz. Turek wykorzystała swoją szansę i dzięki wygranej z Moreno Campo sięgnęła po medal.

Blisko krążka w kategorii -48kg była Paulina Szlachta. Biało-Czerwona dotarła do półfinału, ale później przegrała dwie walki z zawodniczkami z Hiszpanii. Wśród panów najlepiej wypadł Bartosz Borzęcki. Startujący w kategorii -73kg judoka wygrał 3 walki, ale odpadł w repasażach. W repasażach walczył także Krzysztof Klimkiewicz (-66kg), a bez wygranego pojedynku udział w turnieju zakończył Marcin Kowalski (-73kg).