Judo: Dwa medale na Mistrzostwach Europy U23!

W Kiszyniowie (Mołdawia) rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Europy do lat 23 w judo. Polacy mają na swoim koncie już dwa medale. Srebro zdobyła Zuzanna Woźniak, a brąz Ksawery Ignasiak.
Z bardzo dobrej strony pokazali się dziś Biało-Czerwoni na Mistrzostwach Europy U23. Aż trzech z pięciu występujących dziś polskich judoków walczyło w bloku finałowym. Zuzanna Woźniak (-48kg) rozpoczęła turniej od 1/8 finału, gdzie pokonała reprezentantkę gospodarzy, Ianę Prituleac. Następnie w ćwierćfinale wygrała z Włoszką, Eleną Guarducci, natomiast w półfinale była lepsza od Hiszpanki, Evy Perez Soler. W walce o mistrzostwo Europy Woźniak przegrała niestety z Węgierką, Szabiną Szeleczki. Ksawery Ignasiak (-60kg) aby dotrzeć do półfinału musiał wygrać trzy walki. Polak pokonał kolejno: Ormianina, Martina Badalyana, Portugalczyka, B.Tralhao Fernandesa oraz Francuza, Maxima Ignaczaka. W półfinale jego serię przerwał Gruzin, Mate Gogoberishvili. Na szczęście z walki o brąz Ignasiak wyszedł zwycięsko pokonując Włocha, Pietro Andreiniego.
Blisko medalu była Karolina Siennicka. Walcząca w kategorii -57kg Polka miała wolny los w 1 rundzie, a potem pokonała Ukrainkę, Darię Boichenko. W ćwierćfinale niestety uległa Francuzce De Carvalho. Siennicka miała jeszcze szansę na krążek przez repasaż. Pokonała w nim Hiszpankę Rodriguez Salvador, ale w walce o brąz górą była Litwinka, Varvara Kuchar. Swoje pierwsze pojedynki przegrały startujące w kategorii -52kg Oliwia Kutyła i Kinga Klimczak. Jutro drugi i zarazem ostatni dzień zmagań indywidualnych.