Judo: Srebrna Kowalewska, medale kadetów!

To była udana sobota polskich judoków. Srebrny medal w turnieju European Open zdobyła Aleksandra Kowalewska, natomiast cztery krążki wywalczyli nasi kadeci podczas Cadet European Cup.
Polska reprezentacja dość licznie stawiła się na międzynarodowych turniejach w judo. Pierwszego dnia European Open we włoskim Conegliano po srebro sięgnęła Aleksandra Kowalewska. Walcząca w kategorii -70kg 21-latka w pierwszej walce wyeliminowała Niemkę, Nele Noack. W ćwierćfinale Kowalewska pokonała Ukrainkę, Alisę Videneievą, a w półfinale reprezentantkę Izraela, Shaked Amihai. Finałowy pojedynek niestety zakończył się dla Polki porażką. Górą była Belgijka, Lien Meeuwssen.
Na 7 miejscu w kategorii -63kg uplasowała się Daniela Badura, która odpadła w repasażu. Do 1/8 finału dotarł Kamil Michna (-66kg). Najliczniej obsadzona przez Polaków była kategoria -73kg, niestety bez sukcesów. Najdalej, do 1/8 finału dotarł Adam Stodolski. W drugiej rundzie, ale bez żadnej wygranej walki turniej zakończyli: Filip Bieliński, Marcin Kowalski i Kamil Kustrzycki. W pierwszej rundzie kategorii -66kg odpadł Krzysztof Klimkiewicz.
Młodzi polscy judocy wybrali się do węgierskiej miejscowości Gyor, by walczyć tam o punkty do rankingu kadetów. Najlepszą zawodniczką w kategorii wagowej -44kg okazała się Julia Błaszczyk. Polka zaczęła zmagania od ćwierćfinału, w którym pokonała Czarnogórkę, Mariję Simic. Później wygrywała też z Chorwatką, Evą Brdar oraz w finale z Węgierką, Mają Radics. W ślady koleżanki z kadry poszła Helena Brodala (-52kg). Ona również miała wolny los w 1 rundzie, natomiast w ćwierćfinale pokonała Liri Nevo z Izraela. Następnie była lepsza od dwóch Ukrainek: Ksenii Kyrylchuk i Kamili Lavrenovej. To pozwoliło jej sięgnąć po złoto. Brązowe medale zdobywali: Nina Podymska w kategorii -48kg oraz Dawid Wiśniewski w kategorii -66kg.
Jutro druga część zmagań w Conegliano oraz Gyorze. Liczymy na kolejne krążki Biało-Czerwonych.